Hallon är en serie med skålar, vaser, ljuslyktor och fat i klar kristall från Orrefors. De runda kulorna likt ett hallon bidrar till en mjuk design. Formgiven av Anne Nilsson år 1992.
| Artikelnummer | 6101502 |
| Designer | Anne Nilsson |
| Serie | Raspberry |
| Bredd | 12.4 cm |
| Höjd | 16 cm |
| Längd | 12.4 cm |
| Tvättråd | Torka med mjuk trasa, Tål ej maskindisk |
| Ursprungsland | TR |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2303 |
| VAD | ANTAL | PRIS/st | TOTAL |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |