-Jag ser de här anemonerna som vilda glasblommor, eller som ostyrigt, lockigt hår-, säger Bergström.
Kosta Boda är ett av världens främsta varumärken inom glas och glaskonst. Teknik och känsla har förfinats i hjärtat av Smålands skogar ända sedan 1742. Deras glas är färgstarka, modiga, underfundiga och provocerande. Det sticker ut och tar för sig. Kosta Boda är sann passion.
| Artikelnummer | 7630086 |
| Material | Kristallglas |
| Designer | Lena Bergström |
| Serie | Mino |
| Vikt | 1.5 kg |
| Bredd | 11 cm |
| Höjd | 26 cm |
| Längd | 11 cm |
| Tvättråd | Torka med mjuk trasa |
| Ursprungsland | SE |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 0 |
| VAD | ANTAL | PRIS/st | TOTAL |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |